Výuka a výcvik pro vozidla sk. B


Co můžete od kurzu očekávat

  • Při výcviku se vždy snažíme vše trpělivě vysvětlovat bez zbytečného zvyšování hlasu
  • Plánování jízd pomocí aplikace Google kalendář, kdy má žák dokonalý přehled o termínu jízd ve svém mobilu
  • Teorii probíráte z pohodlí svého domova
  • Záznam jízd pomocí kamerového záznamu a GPS trasování
  • Snažíme se aby celý kurz netrval déle než 3 měsíce
  • kurz provádíme v Semilech a okolí

Jak bude kurz probíhat

Každý žák v naší autoškole absolvuje kurz pomocí takzvaného individuálního studijního plánu. 

 

Teoretická část výuky probíhá prostřednictvím konzultací, které probíhají on-line prostřednictvím aplikace Google Meet, což Vám umožní absolvovat potřebnou teorii z pohodlí svého domova. Ostatní teoretické znalosti budete získávat samostudiem, při kterém Vám bude k dispozici  aplikace Moje autoškola, kde můžete využívat kvalitně zpracovaná výuková videa a jiné výukové materiály. V této aplikaci budete také trénovat testy pro kvalitní přípravu k závěrečným zkouškám. Váš instruktor tak bude mít přehled o Vašem stupni připravenosti k závěrečným zkouškám.

 

Po získání základních znalostí teorie, budete smět přistoupit k jízdám s výcvikovým vozidlem. První jízdy probíhají vždy na autocvičišti, kde se naučíte základy ovládání vozidla jako je rozjíždění, zastavení, ovládání řadící páky, atd.. Poté co budete dostatečně připravení, vrhneme se do provozu. Nejdříve budete jezdit v mírném provozu na dostatečně širokých silnicích a postupně se budeme zaměřovat na řešení složitějších dopravních situací.

 

Takto v kurzu absolvujete 14 jízd (jedna jízda bude trvat 1,5 hodiny).

 

Až budete dostatečně připraveni, budou následovat závěrečné zkoušky.

Která vozidla po kurzu smíte řídit

Držitelé řidičského oprávnění skupiny B smějí řídit motorové vozidlo do 3500 kg. Počet míst k sezení nesmí překročit 9 míst včetně řidiče. Za takové vozidlo smí být připojen přívěsný vozík do 750 kg nebo těžší, pokud souprava nepřekročí 3500 kg


Můžete také řídit motocykl s automatickou převodovkou do 125 ccm a maximálně 11 kW výkonu Do výcviku zapojíme i Vaše rodiče


Součástí ceny kurzu (platí pouze pro kurz Comfort a Individuální) je i jedna jízda ve vozidle autoškoly, kterou může absolvovat jeden z Vašich rodičů.

Tato jízda proběhne pod dohledem učitele a má za cíl informovat rodiče o novinkách v dopravních předpisech, ale především v této hodině chceme předat co nejvíce informací o tom, jak na Vás mají v budoucnu při řízení dohlížet. Protože z hlediska bezpečnosti je vždy dobré, když po získání řidičského průkazu budete jezdit s někým zkušeným. A právě rodiče jsou ti, kteří by se měli podílet na rozvoji Vašich řidičských dovedností.

Autoškola se Vám věnuje i po skončení kurzu

V ceně kurzu máte jednu hodinu jízdy ZDARMA, kterou můžete využít až rok po skončení kurzu (platí pouze pro kurz Comfort a Individuální). 

Tato jízda slouží pro ověření, že jako řidič dodržujete správné návyky v běžném provozu.

Instruktor zhodnotí Váš rozvoj a upozorní, na co se ještě zaměřit a dát si pozor.

Kdy je vhodné se přihlásit

Jelikož k závěrečným zkouškám můžete až po dovršení věku 18 let, tak doporučujeme se přihlásit nejdříve 3 měsíce před dovršením požadováného věku. Pokud chcete dokončit kurz co nejdříve po 18. narozeninách, tak si vyplňte přihlášku raději cca 6 měsíců před dovršením plnoletosti ať máte rezervované místo v kurzu.

Autoškola EMKO …..čekejte vždy o něco víc